Biegnij i podaruj „Dar serca dla…” potrzebujących!

22.03.2017

Biegnij i podaruj „Dar serca dla…” potrzebujących!

Podczas tegorocznego ORLEN Warsaw Marathon biegacze będą mogli sprawdzić nie tylko swoją sportową formę, lecz także pobiec dla innych! Największej i najszybszej imprezie biegowej w Polsce towarzyszyć będzie akcja charytatywna „Dar Serca dla…” organizowana przez PKN ORLEN i Fundację ORLEN – DAR SERCA, w której do podziału jest 100 tysięcy złotych.

Do 5 kwietnia 2017 r. organizacje pożytku publicznego z całej Polski mogą zgłaszać się do akcji charytatywnej „Dar Serca dla…” określając jeden cel, który ich zdaniem wymaga wsparcia. O wysokości dofinansowania dla organizacji zakwalifikowanych do projektu zadecyduje liczba zawodników, którzy zadeklarują pomoc dla wybranego celu, a następnie ukończą maraton lub bieg OSHEE 10 km. Dziesięć organizacji, dla których pobiegnie najwięcej biegaczy, otrzyma do podziału 100 tys. zł na realizację wskazanych wcześniej celów.

W akcji mogą wziąć udział wszyscy zawodnicy ORLEN Warsaw Marathon i biegu OSHEE 10 km. Wystarczy wybrać jeden cel powiązany z organizacją, stając się częścią jednej drużyny. Pełna lista podmiotów pożytku publicznego zakwalifikowanych do projektu zostanie ogłoszona 7 kwietnia br. na stronie www.orlenmarathon.pl. Biegacze już zarejestrowani będą mogli zgłosić poparcie edytując swój panel Zawodnika na stronie wydarzenia. Osoby, które dopiero planują dokonanie zgłoszenia na jeden z biegów, będą mogły wybrać swoją drużynę w trakcie rejestracji na stronie internetowej www.orlenmarathon.pl lub podczas zapisów bezpośrednio Biurze Zawodów.

Udział w projekcie „Dar serca dla…” jest dobrowolny i nie wiąże się z żadnymi opłatami. Więcej informacji na www.orlenmarathon.pl, w zakładce OWM POMAGA.